Ajay bought 15 Kg dal at Rs 14.50 per Kg and 10 Kg at rate of Rs 13 per Kg. he mixed the two & sold the mixture at rate of Rs 15 per Kg. What is total gain in Rs

Comments and Answers (2)

Rahul

Rahul

does anyone know the correct answer

Vivek

Vivek

how did the answer came

Avatar

{{SampleComment.userName || "Your Name"}} ~ {{SampleComment.userCity}}

{{SampleComment.commentValue || "Your Answer or Comment goes here...."}}